JYP U9 2012 ja JYP U10 2011 -junnukiekkojoukkueet kausi 2020-2021
Toimintamaksu 655€ + jäsenmaksu 40€ = 695€
JYP U9-joukkue koostuu kaudella 2020-2021 vuonna 2012-syntyneistä pelaajista. Ilmoittautuminen JYP U9 joukkueeseen KLIK JOUKKUE ON TÄYNNÄ!
JYP U10 -joukkue koostuu kaudella 2020-2021 vuonna 2011-syntyneistä pelaajista. Ilmoittautuminen JYP U10 joukkueeseen KLIK JOUKKUE ON TÄYNNÄ!
Toimintamaksun ja jäsenmaksun sisältö:
2-3 jääharjoitusta viikossa
Joukkueet harjoittelee halli , sekä tekojää olosuhteissa
1 oheisharjoitus viikossa halliharjoituksen yhteydessä
Hippoliigaan osallistumisen, jossa on 10-14 pelitapahtumaa
IKH Jyväskylä -turnaukseen osallistuminen
Harjoitus- ja pelipaidat lainaksi seuralta kauden ajaksi
Pelisukat
Jäsenmaksun
JYP U9 ja JYP U10 -junnukiekkojoukkueiden kausi kestää elokuun alusta huhtikuun loppuun (1.8.-30.4.).
Jääharjoituksien aikataulut pyritään osittain vakioimaan tekojäiden valmistuttua marraskuussa.
Joukkueeseen otetaan enimmillään 45 pelaajaa.
Huomio! Pelipassin ja vakuutuksen hankinta!
Pelaajan vanhemmat hankkivat lapselleen itse pelipassin ja vakuutuksen suoraan jääkiekkoliiton järjestelmästä. Pelipassi ja vakuutus tulee olla hankittuna ennen ensimmäistä harjoitusta. Mikäli pelipassia ja vakuutusta ei ole – ei voi osallistua. Tästä Jääkiekkoliiton sivuille pelipassin ostoon ja infoon www.finhockey.fi/index.php/pelaajalle/pelipassit