JYP Juniorit etsii - Naisten Mestis joukkueen vastuuvalmentajaa
18.3.2020 8:32 Uutiset / Pääsivusto

Oletko sinä seuraava? JYP Juniorit etsii kaudelle 2020-2021 Naisten Mestis -joukkueen vastuuvalmentajaa

Oletko sinä seuraava?

Tarjoamme erinomaisen ja motivoivan mahdollisuuden henkilölle, joka haluaa ottaa seuraavan askeleen valmennusurallaan. Toimintaympäristömme kautta pääset suoraan Suomi-kiekon ytimeen sekä verkostoitumaan Jyväskylän parhaiden valmennusosaajien kanssa. Luomme sinulle mahdollisuuden kehittyä pitkäjänteisesti omien tavoitteidesi mukaisesti seuramme valmentajapolun avulla. Tukenasi arjessa on seuramme urheilutoiminnasta vastaavat henkilöt sekä Jyväskylän Urheiluakatemian palvelut.

JYP Juniorit ry etsii kaudelle 2020-2021 Naisten Mestis-joukkueen vastuuvalmentajaa

Valmennettavaksi saat vahvan joukkueen, jonka pelaajat ovat tavoitteellisia ja sitoutuneita harjoittelemaan. Vastuuvalmentajana suunnittelet ja toteutat joukkueen urheilutoiminnan seuran strategian ja ohjeistuksen mukaisesti. Omalla toiminnallasi luot ja edistät positiivista ilmapiiriä joukkueessanne seuramme arvojen mukaisesti.

Naisten Mestis-joukkueen vastuuvalmentajaa.jpg

Yhteydenotot:

Teemu Riikonen
Urheilujohtaja
JYP Juniorit ry
P. 0400836689
teemu.riikonen@jypjuniorit.fi
   
Lisää uutisia
JYP Juniorit
Kategoriat